epneumatyka.pl

Blog o tematyce budownicta, architektury, ogrodzie.

Dom

Zestaw do monitoringu – co powinno się wiedzieć?

Zestaw do monitoringu – co powinno się wiedzieć?

Nie ma wątpliwości, że każdy chce czuć się bezpiecznie w swoim domu. To właśnie z tego powodu decydujemy się na zakup solidnych drzwi, stawiamy często wysoki płot, czy też oczywiście montujemy antywłamaniowe okna. Jak się okazuje, bardzo często wielu inwestorów stawia również na zestaw do monitoringu. Z jakiego powodu warto mieć monitoring, a także jak się go powinno wybierać?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczgo warto mieć monitoring
  • jakie sa podstawowe elementy zestawu do monitoringu
  • o czym trzeba pamiętać wybierając zestaw do monitoringu

Dlaczego warto mieć zestaw do monitoringu?

Zanim jednak przejdziemy do szczegółowej analizy tego, czym powinien charakteryzować się monitoring, w pierwszej kolejności musimy wiedzieć co należy. Czemu się go w ogóle poleca. Co sprawia, że jest to wart zakupu sprzęt?
Monitoring pełni tak naprawdę dwie funkcje. Przede wszystkim ma on działanie odstraszające potencjalnych włamywaczy. Gdy widzą, że wokoło posesji zawieszone są kamery, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrezygnują z próby włamania. Co więcej, monitoring powoduje także, że jeśli nawet ktoś pokusi się o próbę włamania, dość łatwo będzie takiego delikwenta zidentyfikować, co z pewnością przyczyni się do jego szybszego ujęcia przez policję.
Co więc daje taki sprzęt? Jak można bez trudu zauważyć, w naprawdę widoczny sposób wpływa on na poczucie bezpieczeństwa domowników, a także powoduje zwiększenie ich komfortu życia.

Podstawowe elementy zestawu monitoringu

Jeśli chce się nabyć zestaw do monitoringu, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, z czego się on będzie składał. Jakie są więc jego najważniejsze elementy składowe?
Rzecz jasna kluczowe są tu oczywiście kamery. To własne one będą nagrywały obraz danego miejsca, w które zostaną skierowane. Oczywiście pole widzenia takiej kamery jest ograniczone, więc jeśli chcemy pokryć duży fragment posesji, musimy zakupić właściwie dużą ilości kamer.
Oczywiście same kamery to nie wszystko, o czym trzeba pamiętać, kompletując taki zestaw. Oprócz nich bardzo ważne jest także to, aby rejestrowany z kamer obraz był gdzieś zapisywany. W tym celu konieczne jest zakupienie odpowiednich dysków twardych. Muszą one charakteryzować się dużą pojemnością, aby mogły przechować obraz z wielu kamer.
Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba o tym, że nad pracą kamer i dysków powinno czuwać odpowiednie oprogramowanie.

zestaw do monitoringu

O czym jeszcze trzeba pamiętać podczas wybierania monitoringu?

Jak więc widać dobry system monitoringu nie musi być wcale tak bardzo skomplikowany. Co jednak niezwykle istotne, każdy z elementów musi być odpowiednio dobrze dobrany. Szczególnie tyczy się to kamer. Czym więc muszą się one charakteryzować?
Przede wszystkim w tym wypadku wspomnieć trzeba o tym, aby wybrać odpowiedni sposób przesyłu sygnału. Często wybiera się tańsze kamery przewodowe, które jednak wymagają od nas położenia wokoło posesji dość dużej ilości przewodów. Jeśli chce się tego uniknąć, można wybrać także kamery bezprzewodowe, które jednak są znacznie droższe.
Oprócz tego pamiętać trzeba także, aby kamery rejestrowały obraz w odpowiedniej jakości. Zwrócić więc należy uwagę na to, jaka będzie rozdzielczość nagrań, a także ile będą one rejestrowały klatek na sekundę. Co bardzo ważne, poleca się także modele z funkcją nagrywania w nocy.

Udostępnij