epneumatyka.pl

Blog o tematyce budownicta, architektury, ogrodzie.

Dom

Ochronne okulary korekcyjne spełniające zasady BHP

Ochronne okulary korekcyjne spełniające zasady BHP

Narząd wzroku to bez wątpienia jeden z najważniejszych zmysłów człowieka. Umiejętność poprawnego widzenia jest absolutnie niezbędna – szczególnie podczas pracy. Definiuje ona nie tylko prawidłowe rozpoznawanie otoczenia, ale przede wszystkim stanowi podstawę bezpiecznego wykonywania pracy, jakąkolwiek ona by nie była. Niestety, wady wzroku to bardzo częsty problem ludzi na całym świecie. Nie da się ukryć, że pogorszenie widzenia postępujące z wiekiem jest problemem, z którym można walczyć na wiele sposobów, jednak nie ma możliwości zwalczenia go w całości. Z pomocą przychodzi nam optyka, która od setek lat towarzyszy nam w walce z rozmaitymi wadami wzroku, do których spokojnie możemy zaliczyć krótkowzroczność, dalekowzroczność czy wrodzony dla wielu osób astygmatyzm.

Okulary korekcyjne

Okulary korekcyjne służą nam do poprawy jakości widzenia podczas codziennego użytkowania okularów. Ich funkcjonalność jest stosunkowo prosta i niepodważalna. Odpowiedni dobór szkieł optycznych pozwala na zniwelowanie szkodliwego wpływu wady wzroku określanej w dioptriach, dostosowując ostrość widzenia w sposób naturalny dla ludzkiego organu wysyłającego obraz do mózgu, czyli oka. Odpowiednio dobrane okulary korekcyjne pozwalają zatem na wyeliminowanie wadliwego funkcjonowania soczewki oka, czyniąc widziany przez nas obraz właściwym z perspektywy standardowego funkcjonowania siatkówki oka. 

Użytkowanie okularów korekcyjnych jest ogólnie popularne i nijak nie da się podważyć ich funkcjonalności w codziennej praktyce ich używania.

Ochronne okulary korekcyjne

W perspektywie pracownika z wadą widzenia, okulary korekcyjne są obowiązkowe. Sprawa jednak nieco się komplikuje, w przypadku wykonywania zawodów wymagających dodatkowej ochrony narządu wzroku względem rygorystycznych, jednak niezbędnych zasad BHP. Nałożenie okularów ochronnych na okulary korekcyjne absolutnie mija się z celem, ponieważ powodowałoby to parowanie wewnątrz kopuły okularów ochronnych, uniemożliwiając jednocześnie prawidłowe użytkowanie okularów korekcyjnych podczas pracy. 

W tym miejscu, doskonałą i nieodzowną alternatywą są specjalistyczne ochronne okulary korekcyjne jak np. https://safetyline.pl/okulary-ochronne-korekcyjne/. Połączenie okularów ochronnych i korekcyjnych nie tylko pozwala na odpowiednie korygowanie wady wzroku pracownika, ale również pozwala na pełną ochronę narządu wzroku zgodnie z ogólnie panującymi zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy. 

 

Udostępnij