epneumatyka.pl

Blog o tematyce budownicta, architektury, ogrodzie.

Lifestyle

Fasada modułowa jako niezbędny element konstrukcji budowlanych

Fasada modułowa jako niezbędny element konstrukcji budowlanych

Prowadzisz firmę budowlaną lub właśnie jesteś w trakcie wznoszenia nowego domu i zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego systemu fasadowego? Najlepiej zwrócić się z tym do profesjonalistów z długoletnim doświadczeniem. Przy wyborze potencjalnego usługodawcy warto również zwrócić uwagę na metody, którymi się posługuje. Wprowadzając innowacyjne rozwiązania, częściej okaże się dobrym wyborem.

Fasada modułowa – Czym jest? 

Fasada modułowa jest w rzeczywistości systemem przeznaczonym do wykonywania pionowych fasad zewnętrznych o podwyższonej izolacji termicznej. Omawiany system składa się z segmentów, które występują w formie ram z profili aluminiowych o szklanym wypełnieniu. Zdarza się także wypełnianie profilu innym materiałem niż szkło, choć jest to praktyka nieczęsto spotykana. Poszczególne części konstrukcji zostają wyprodukowane osobno i montowane są dopiero na placu budowy, gdzie stworzą jednolitą całość. Proces ten nazywany jest prefabrykacją. Same segmenty mogą zostać wykonane pojedynczo lub podwójnie, ze słupkiem środkowym. Mniejsza liczba segmentów pozwala na zaoszczędzenie czasu, który potrzebny będzie na zmontowanie konstrukcji. Dzięki specyficznej konstrukcji systemu umożliwia on zainstalowanie okiem i drzwi w segmentach. Przewiduje także możliwość montażu szklenia oraz systemów chroniących przed zbyt dużym nasłonecznieniem jak żaluzje czy rolety, w głębokości profili fasady. Jeżeli zależy Ci na wizualizacji całego systemu, zajrzyj na https://www.aliplast.pl/oferta/systemy-fasadowe/fasada-modulowa.

Sprawdzona fasada modułowa – Parametry

Na stronie internetowej firmy Aliplast odnajdziesz całą specyfikację fasady modułowej, która spełni Twoje oczekiwania. Aby zwiększyć parametry wytrzymałościowe samych profili, możliwe jest wzmocnienie ich za pomocą aluminiowych kształtowników, płaskowników bądź wsuwanych w komory profilów wykonanych z wysokiej jakości stali. Uszczelki EPDM zapewniają wysoką szczelność systemu. Ponadto, uszczelki dylatacyjne, które montowane są w połączeniach samych segmentów, tworzą aż cztery bariery uszczelniania. Zadbano także o izolacyjność termiczną zapewnianą przez przekładki z Poliamidu (bądź Norylu). Wolna przestrzeń pomiędzy przekładkami zostanie wypełniona wkładkami z odpowiednich materiałów izolacyjnych. 

Widoczna szerokość (po montażu) dla profili pionowych wynosi 75 mm, a dla profili poziomych 85 mm. Szerokość profili środkowych, czyli słupków i rygli, wyniesie 75 mm. Szerokość specjalnego profilu rygla to 55 mm. Grubość szklenia jest różna, w zależności od potrzeb. Może wynieść od 6 do 60 mm. Cała specyfikacja dostępna jest na stronie internetowej firmy, dzięki czemu nie zgubisz się w poszukiwaniach.

Udostępnij