epneumatyka.pl

Blog o tematyce budownicta, architektury, ogrodzie.

Lifestyle

Plac zabaw dla dzieci – gdzie kupić?

Plac zabaw dla dzieci – gdzie kupić?

Przemyślany i dobrze wyposażony plac zabaw to niekończąca się zabawa i mnóstwo radości dla dzieci w każdym wieku. Pytanie, jak wybrać najlepszy? Jakie elementy powinny znajdować się na placu zabaw? Z jakich materiałów powinny być wykonane? O czym trzeba pomyśleć i należy pamiętać przed zakupem? Jeżeli jesteś osobą, która szuka odpowiedzi na te pytania, koniecznie zapoznaj się z poniższym poradnikiem.

Jakie funkcje pełni plac zabaw?

Odpowiedź wydaje się prosta – plac zabaw służy do zabawy. Z kolei zabawa jest niezbędna do prawidłowego rozwoju dziecka. Spędzając czas z rówieśnikami, dziecko nawiązuje relacje i rozwija swoje umiejętności interpersonalne. Różnorodność elementów placu zabaw pobudza kreatywność i wyobraźnię – dzieci wymyślają gry z wykorzystaniem tych elementów. Plac zabaw sprzyja również utrzymaniu kondycji fizycznej i pozwala ćwiczyć równowagę. Czas spędzony na świeżym powietrzu to zawsze czas dobrze wykorzystany.

Jakie elementy powinny znaleźć się na placu zabaw?

To, jakie elementy powinny znaleźć się na placu zabaw, zależy głównie od ilości miejsca, które jest do zagospodarowania. Atrakcje, z jakich najchętniej korzystają dzieci to kolejno:

  • huśtawka;
  • karuzela;
  • zjeżdżalnia;
  • piaskownica;
  • bujak;
  • trampolina;
  • ścianka wspinaczkowa;
  • ścieżka zdrowia;
  • linarium.

Im więcej elementów znajdzie się na placu zabaw, tym lepiej. Każda atrakcja spełnia inną funkcję i rozwija u dziecka inne zdolności.

Z jakich materiałów powinny być wykonane elementy placu zabaw?

Place zabaw najczęściej składają się z elementów drewnianych i metalowych. Najważniejsze jest to, by konstrukcja i wykorzystane materiały zapewniały wygodę i bezpieczeństwo zabawy. Plac zabaw musi być funkcjonalny dla dzieci w różnym wieku, o różnym wzroście i wadze. Musi też być odporny na ich często szalone pomysły. Elementy placu zabaw powinny być wykonane precyzyjnie, bez niedociągnięć w postaci wystających elementów, ostrych zakończeń, czy przypadkowych przerw między komponentami. Farba użyta do malowania musi posiadać atesty. Plac zabaw powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych, takich jak mróz, upał, deszcz, śnieg i promienie UV.

O czym należy pamiętać przed zakupem?

Przed podjęciem decyzji dowiedz się, czego oczekują przyszli użytkownicy placu zabaw. Zapytaj dzieci, jakie kolory powinien mieć ich wymarzony plac zabaw i jakie atrakcje chciałyby na nim znaleźć. Dotyczy to zarówno placów zabaw na użytek prywatny, jak i publiczny.

Zanim zaczniesz przeglądać oferty, weź pod uwagę producentów, którzy posiadają zróżnicowaną ofertę i zapewniają kompleksową obsługę, między innymi transport i montaż placu zabaw. Wybierz producenta, który posiada przejrzystą ofertę, udziela informacji o materiałach wykorzystanych do produkcji elementów placu zabaw i pokazuje swoje dotychczasowe realizacje. Bardzo ważna jest też obsługa po sprzedaży – gwarancja oraz sprawny i szybki serwis.

Gdzie kupić plac zabaw dla dzieci?

Jeżeli zastanawiasz się, gdzie kupić wymarzony plac zabaw dla dzieci, postaw na doświadczonego producenta, którego realizacje są dostępne do wglądu. Takim producentem jest firma Avis, która funkcjonuje na rynku od 2002 roku i postawiła już ponad 10.000 placów zabaw na terenie Polski i Europy. Szczegółowe badanie potrzeb małych użytkowników, projektowanie, wdrażanie i testowanie rozwiązań pozwoliły na wypracowanie optymalnych metod produkcji i realizacji placów zabaw. Oferowane atrakcje zapewniają dziecku kompleksowy rozwój, a do tego zajęcie na długie godziny, masę frajdy i sprawdzony sposób na odstresowanie się.

Firma Avis produkuje głównie drewniane place zabaw. Oferta jest kompleksowa – oprócz elementów samego placu zabaw, można zakupić też ławki, stoły, kosze na śmieci i inne niezbędne komponenty otoczenia. Na swojej stronie producent udostępnia informacje na temat materiałów, których używa. Bogactwo form, wzorów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Firma Avis myśli również o starszych klientach – projektuje i tworzy siłownie na powietrzu. Chcesz zabrać dzieci w kosmiczną podróż lub prosto do dżungli? Sprawdź kreatywne place zabaw na stronie https://www.avisplacezabaw.pl/.

 

Udostępnij