epneumatyka.pl

Blog o tematyce budownicta, architektury, ogrodzie.

Dom

Ile kw zużywa dom jednorodzinny?

Ile kw zużywa dom jednorodzinny?

W ostatnich latach tematy związane ze zużyciem energii elektrycznej stały się niezwykle popularne. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że istnieją także alternatywne źródła energii, inne niż na przykład węgiel. Działania na rzecz środowiska naturalnego stają się rzeczywistością, coraz bardziej będzie odchodziło się od węgla, na rzecz bardziej przyjaznych dla planety rozwiązań.

Rachunki za energię

Rachunek za energię to dość poważna pozycja w domowym budżecie. Zazwyczaj rodzice mówią swoim dzieciom o tym, że należy oszczędzać prąd i wodę, bez potrzeby nie włączać światła, zakręcać wodę podczas mycia zębów. Taka postawa przyczynia się nie tylko do oszczędności w domowym budżecie, ale też daje nadzieję na ocalenie planety. Zwykły konsument nie ma żadnego wpływu na cenę energii, ale może podjąć pewne działania, aby zużywać mniej prądu i dzięki temu płacić niższe rachunki. O ceny energii musi zatroszczyć się państwo. Ciągłe podwyżki cen mogą zrujnować niejedno gospodarstwo domowe.

Zużycie prądu

Zużycie prądu bardzo mocno zależy od wielkości domu lub mieszkania, jest to zupełnie oczywista zależność i nikogo to nie dziwi. Problemem posiadaczy dużego domu jest na przykład ogrzewanie wszystkich pomieszczeń. Czasami okazuje się, że pieniądze na zakup dużego domu lub mieszkania nie były problemem, ale koszty utrzymania stają się poważnym kłopotem. Zużycie energii zależy też oczywiście od ilości osób w danym gospodarstwie domowym. Jeżeli w domu ciągle przebywa na przykład 5 osób, zużycie będzie oczywiście większe niż w przypadku jednej osoby, która cały dzień spędza w pracy i często wyjeżdża. Ile kw zużywa dom jednorodzinny? Według szacunków może to być od 800 do 4700 kWh. Jak widać rozpiętość jest bardzo duża.

Energooszczędne sprzęty

Kupując sprzęty gospodarstwa domowego zdecydowanie warto zwrócić uwagę na to, ile pobierają energii. Ten aspekt jest o wiele ważniejszy niż zewnętrzny wygląd, design, inne parametry. Energooszczędne sprzęty mogą kosztować więcej, ale trzeba wiedzieć, że ta inwestycja prędzej czy później się zwróci. Niższe rachunki za prąd w przyszłości mogą okazać się bardzo miłą niespodzianką. Dlatego też zdecydowanie warto zainwestować w sprzęty o odpowiedniej energetycznej klasie. Zużycie energii w gospodarstwie domowym na pewno spadnie, a środowisko naturalne odczuje pozytywne efekty tej zmiany. Temat oszczędzania energii nie powinien być obcy żadnemu posiadaczowi domu i mieszkania. Trzeba zaangażować się w tematy związane z oszczędzaniem energii.

Udostępnij