epneumatyka.pl

Blog o tematyce budownicta, architektury, ogrodzie.

Dom

Mieszkanie bezczynszowe co to znaczy i jak kupić je na kredyt?

Mieszkanie bezczynszowe co to znaczy i jak kupić je na kredyt?

Mieszkanie bezczynszowe co to znaczy? Szukając mieszkania, można natknąć się na oferty mieszkań bezczynszowych. Jest to propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić rocznie nawet kilkaset złotych. Czym charakteryzują się tego typu mieszkania?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czym jest mieszkanie bezczynszowe
  • jak dostać kredyt na mieszkanie
  • czym jest zdolność kredytowa

Zobacz także: Jak kupić mieszkanie z rynku wtórnego?

Mieszkanie bezczynszowe co to znaczy?

Kupując mieszkanie, trzeba pamiętać, że każdy jego właściciel jest zobowiązany wnosić opłaty za eksploatację części wspólnych. Mieszkania bezczynszowe eliminują te koszty. Jak funkcjonują mieszkania bezczynszowe?

W mieszkaniach bezczynszowych nie ma administratora, a mieszkańcy muszą samodzielnie zajmować się częściami wspólnymi. Znaczy to, że wspólnie dbają o czystość, odśnieżanie chodników zimą czy wygląd trawników latem. Dzięki temu opłaty ponoszą wyłącznie za to, co zużyją. Woda, prąd, gaz ogrzewanie rozliczane są zgodnie ze zużytą ilością, więc każdy ponosi koszty wyłącznie za siebie.

Zobacz też: Zestaw do monitoringu – co powinno się wiedzieć?

Jak dostać kredyt na mieszkanie?

Zakup nieruchomości to duże wyzwanie finansowe. Trzeba się do tego wcześniej przygotować. Jednym ze sposobów finansowania zakupu mieszkania jest zaciągniecie kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny jest przyznawany na podstawie zdolności kredytowych. Trzeba też zwrócić uwagę na mieszkanie, które chcemy kupić. Bank sprawdza zdolność kredytową kupującego, ale również bardzo dokładnie analizuje zalety i wady nieruchomości.

Zdolność kredytowa – co to jest i jak ją podnieść?

Zastanawiając się jak dostać kredyt na mieszkanie, należy pamiętać, że zdolność kredytową można podnieść tak, by stać się ciekawym klientem dla banku.

Chcąc poprawić swoje możliwości w zaciągnięciu kredytu hipotecznego, należy pamiętać, by wcześniej spłacić wszystkie pożyczki. Trzeba pamiętać, że każda pożyczka obniża naszą zdolność spłat rat kredytu hipotecznego.

mieszkanie bezczynszowe co to znaczy

Ważnym posunięciem jest rezygnacja z kart kredytowych. Bardzo często podpisując umowę z bankiem na prowadzenie konta, dostajemy kartę kredytową. Nie ma znaczenia, czy z niej korzystamy czy nie jest to obciążenie, które obniża zdolność kredytową.

Kolejnym sposobem na zaciągniecie większego kredytu, jest złożenie wniosku kredytowego z partnerem, rodzicem czy współmałżonkiem. Dzięki temu można podnieść swoje zdolności kredytowe.

Trzeba jednak pamiętać, że czasami wzięcie kredytu hipotecznego samodzielnie może okazać się lepszym rozwiązaniem. Jest to sytuacja, gdy sytuacja partnera jest problematyczna. Zaciągnięte kredyty, których nie można szybko spłacić czy problemy z windykacją komorniczą mogą być powodem sporządzenia umowy o rozdzielność majątkową. W takiej sytuacji bank nie będzie zwracał uwagi na obciążenia, które ciążą na współmałżonku.

Zobacz także: Jak sprzedać dom – trzy sposoby na podwyższenie skuteczności sprzedaży

Udostępnij