epneumatyka.pl

Blog o tematyce budownicta, architektury, ogrodzie.

Dom

Mieszkanie bezczynszowe – co to znaczy i jak kupić je na kredyt?

Mieszkanie bezczynszowe – co to znaczy i jak kupić je na kredyt?

Zakup mieszkania jest marzeniem wielu osób. Szukając mieszkania można natknąć się na oferty mieszkań bezczynszowych. Jest to propozycja dla osób, które chcą zaoszczędzić rocznie nawet kilkaset złotych. Czym charakteryzują się mieszkania bezczynszowe?

Mieszkanie bezczynszowe co to znaczy?

Kupując mieszkanie trzeba pamiętać, że każdy właściciel mieszkania jest zobowiązany wnosić opłaty za eksploatację części wspólnych. Mieszkania bezczynszowe eliminują te koszty. Jak funkcjonują mieszkania bezczynszowe?

W mieszkaniach bezczynszowych został wyeliminowany administrator, a mieszkańcy muszą samodzielnie zajmować się częściami wspólnymi. Znaczy to, że wspólnie dbają o czystość, odśnieżanie chodników zimą czy wygląd trawników latem. Dzięki temu opłaty ponoszą wyłącznie za to, co zużyją. Woda, prąd, gaz ogrzewanie rozliczane są zgodnie ze zużyciem, więc każdy ponosi koszty wyłącznie za siebie.

Jak dostac kredyt na mieszkanie?

Zakup nieruchomości to duże wyzwanie finansowe. Trzeba się do tego wcześniej przygotować. Jednym ze sposobów finansowania zakupu mieszkania jest zaciągniecie kredytu hipotecznego.

Kredyt hipoteczny przyznawany jest na podstawie zdolności kredytowych. Ważny jest również lokal, który ma zostać zakupiony. Bank sprawdza zdolność kredytową kupującego, ale również bardzo dokładnie analizuje zalety i wady nieruchomości.

Zdolność kredytowa – co to jest i jak ją podnieść?

Zastanawiając się jak dostać kredyt na mieszkanie należy pamiętać, że zdolność kredytową można podnieść tak, by stać się ciekawym klientem dla banku.

Chcąc poprawić swoje możliwości w zaciągnięciu kredytu hipotecznego należy pamiętać, by wcześniej spłacić wszystkie pożyczki. Trzeba pamiętać, że każda pożyczka obniża naszą zdolność spłat rat kredytu hipotecznego.

Ważnym posunięciem jest rezygnacja z kart kredytowych. Bardzo często podpisując umowę z bankiem na prowadzenie konta dostajemy kartę kredytową. Nie ma znaczenia, czy z niej korzystamy czy nie jest to obciążenie, które obniża zdolność kredytową.

Kolejnym sposobem na zaciągniecie większego kredytu jest złożenie wniosku kredytowego z partnerem, rodzicem czy współmałżonkiem. Dzięki temu można podnieść swoje zdolności kredytowe.

Trzeba jednak pamiętać, że czasami wzięcie kredytu hipotecznego samodzielnie może okazać się lepszym rozwiązaniem. Jest to sytuacja, gdy sytuacja partnera jest problematyczna. Zaciągnięte kredyty, których nie można szybko spłacić czy problemy z windykacją komorniczą mogą być powodem sporządzenia umowy o rozdzielność majątkową. W takiej sytuacji bank nie będzie zwracał uwagi na obciążenia, które ciążą na współmałżonku.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.