epneumatyka.pl

Blog o tematyce budownicta, architektury, ogrodzie.

DomLifestyle

Jak zadbać o dom? Pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu!

Jak zadbać o dom? Pomyśl o odpowiednim ubezpieczeniu!

Jeśli już komuś uda się kupić dom lub mieszkanie, to często zakup ten stanowi główny składnik jego majątku. Nic więc dziwnego, że ludzie bardzo dbają o taką własność. Nie chodzi jednak wyłącznie o wykorzystanie odpowiednich materiałów do budowy i remontu i właściwe utrzymanie nieruchomości.

Czy dom zawsze jest bezpieczny?

Do zabezpieczenia domu lub mieszkania stosuje się nowoczesne zamki, drzwi i okna antywłamaniowe, alarmy, a nawet monitoring. Przydaje się też piorunochron i odpowiednie systemy odprowadzające wodę z dachu i najbliższego sąsiedztwa budynku.

Mimo tych wszystkich chwytów, mogą się zdarzyć sytuacje mające negatywny wpływ na dom i jego właścicieli.

O czym wiele osób nie myśli od początku posiadania domu?

Trudno powiedzieć, dlaczego wciąż sporo osób nie zastanawia się, czy warto ubezpieczyć dom. Często zapominają, że takie ubezpieczenie w ogóle istnieje. Ktoś powie, że jeśli stosuje się wszystkie możliwe środki ostrożności, nic nieprzewidzianego nie może się wydarzyć. Niestety, to błędne myślenie. Oczywiście w wielu przypadkach przez całe dziesięciolecia nic szczególnie przykrego może nie spotkać konkretnego domu, jednak zawsze warto dmuchać na zimne. Zbyt wiele osób przekonało się już, że wydana co roku pewna kwota za pakietu ubezpieczeniowy, mogła poratować właścicieli np. w razie pożaru, klęski żywiołowej niszczącej budynki, zwykłego sąsiedzkiego zalania, czy włamania.

Dlatego właśnie ubezpieczenie domu to coś, czym warto się zainteresować jak najszybciej po otrzymaniu kluczy do własnego domu.

Dlaczego właśnie ubezpieczenie?

Co daje ubezpieczenie domu? Czy to tylko coroczny wydatek, który obciąża rodzinny budżet? Okazuje się, że nie.

Firmy ubezpieczeniowe proponują różne pakiety ubezpieczeń, Każdy zainteresowany może więc zakupić najstosowniejszy dla siebie pakiet ubezpieczeniowy.

Wysokość składki zależy zazwyczaj od przynajmniej kilku czynników, w tym od metrażu nieruchomości, jej wieku, umiejscowienia (podaje się zazwyczaj kod pocztowy), zastosowanych środków ochronnych (alarm, monitoring, odpowiednie drzwi) itd. Polisa może obejmować mury budynku, ale i wyposażenie domu.

Ubezpieczenie daje kupującemu przynajmniej częściową ochronę przed skutkiem zdarzeń losowych. a mogą one spowodować obniżenie jakości życia poprzez utratę części lub całości posiadanego mienia albo jego uszkodzenie. Dzięki kwocie z odszkodowania da się przynajmniej w części powrócić do poprzedniego stanu rzeczy: odbudować dom, wyremontować go, kupić nowe meble itd.

Przy zakupie ubezpieczenia, warto dokładnie ustalić zasady wypłaty kwoty z polisy. Zostaną one zawarte w umowie

Udostępnij